organizator

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Współpracujemy z uznanymi Partnerami, którzy wspierają nas w realizacji wydarzenia.

partner strategiczny

Holcim Polska jest producentem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych od fundamentów aż po dach. Spółka wdraża technologie i rozwiązania o obniżonym śladzie węglowym, możliwe do zastosowania na każdym etapie życia budynku, od projektowania i budowy po naprawy oraz renowacje. Oferuje m.in. niskoemisyjne cementy z rodziny ECOPlanet dla budownictwa i prefabrykacji (o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM), beton ECOPact (o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy), czy kruszywo z recyklingu ECOSource. W ofercie znajdują się również systemy podłogowe, a także rozwiązania izolacyjne przeznaczone do kompleksowej termomodernizacji. Grupa Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstanie inteligentnej infrastruktury i poprawę standardów życia na całym świecie. Dzięki modelowi biznesowemu opartemu na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym, firma jest światowym liderem w wykorzystaniu odpadów jako źródła energii i surowców. Holcim zatrudnia ok. 70 tys. osób w 70 krajach.

 holcim.pl

partner wspierający

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie. Spółka posiada pięć zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 10 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza nowoczesne systemy aluminiowe i innowacyjne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zgodnie z hasłem „Let’s build a Better Future” firma realizuje strategię ESG, promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego, gospodarki obiegu zamkniętego i promocji postaw ekologicznych. Od 2018 jest członkiem PLGBC.

Działająca na całym świecie Grupa Geberit jest europejskim liderem w dziedzinie produktów sanitarnych i w 2024 roku obchodzi 150. rocznicę powstania. Firma działa z silną lokalną obecnością w większości krajów europejskich, oferując unikalną wartość dodaną w technologii sanitarnej i ceramice łazienkowej. W Polsce Geberit jest obecny od 29 lat, dostarczając nowoczesne rozwiązania w zakresie inżynierii sanitarnej. Oferta firmy obejmuje systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, syfony, ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny, wanny oraz systemy wodociągowe i kanalizacyjne.

STRABAG jest obecny na polskim rynku budowlanym od ponad 35 lat. Jest częścią europejskiego koncernu budowlanego i drugą co do wielkości firmą budowalną w Polsce. STRABAG realizuje najbardziej zaawansowane technologicznie inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, infrastrukturalnego i inżynieryjnego. Jest generalnym wykonawcą w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska. Laboratoria STRABAG zapewniają utrzymanie najwyższych standardów jakości wykonywanych prac oraz prowadzą prace badawcze w zakresie rozwoju innowacyjnych technologii. Firma posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz kopalnie kruszyw. STRABAG zatrudnia ponad 6,8 tys. osób, w tym wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów wielu branż. Posiada najnowszej generacji park maszynowy. Wartość zleceń spółki sięga ponad 8 mld PLN.

Helvar to międzynarodowa firma specjalizująca się w energooszczędnych rozwiązaniach do systemów sterowania oświetleniem. Jest liderem w zastosowaniu inteligentnych rozwiązań oświetleniowych mających wpływ na dobre samopoczucie. Tworzy przyszłościowe rozwiązania zorientowane na człowieka. Specjalizuje się w produktach i usługach Human Centric Lighting dla biur, szpitali, sektora edukacyjnego, przemysłu, hotelarstwa, powierzchni handlowych oraz innych. Misją firmy jest poprawa komfortu i samopoczucia osób przebywających w pomieszczeniach, w których zastosowano system sterowania oświetleniem Helvar. Zespół Helvar postrzega to jako wartość dodaną dla przestrzeni klientów.

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne, mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Pasją architektów pracowni jest również tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Działalność pracowni od lat jest silnie zakorzeniona w idei zrównoważonego rozwoju, biuro jest jedną z firm założycielskich PLGBC. Horizone Studio tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Biuro oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

partnerzy

partner - cyrkularny design

Reuse nadaje nowe życie starym przedmiotom, skupiając się na ponownym użyciu przedmiotu lub jego części i przywracaniu do obiegu już wyprodukowanych materiałów w idei jak najmniejszego marnowania istniejących już zasobów oraz upcyklingu. Upcykling to wyższa forma znanego recyklingu, polegająca na przywróceniu do obiegu rzeczy, które z założenia stanowić miały odpad. Upcykling nie bazuje jednak na procesach przetwarzania (czym charakteryzuje się recykling), a jego podstawą jest jak największe zminimalizowanie procesów przetwórczych. Dlatego w prowadzonej działalności głównymi surowcami są nieprzetworzone jeszcze, nieużyteczne już przedmioty użytku codziennego, w całości lub w części, które zostały wyrzucone z gospodarstw domowych (lub przeznaczone są do wyrzucenia) w związku z ich zużyciem, uszkodzeniem lub utratą walorów estetycznych.

Podczas PLGBC Green Building Summit 2024 strefa sceny i chillout/networking będą częściowo wyposażone w meble przygotowane w duchu upcyklingu.

patronat honorowy

patronat społeczny

Fundacja na Miejscu tworzy warunki, żeby ludzie w mieście byli razem. Współpracuje z administracją publiczną i biznesem w celu kształtowania społecznego wymiaru przestrzeni. Zajmuje się badaniami przestrzeni (m.in. metodą audytu prowadzonego z perspektywy grupy, której dotyczy, np. dzieci lub seniorów, citizen science, action research) pracą ze społecznościami i projektowaniem rozwiązań. Projektuje i wdraża procesy placemakingowe w skali mikro i makro – od podwórka po całe osiedla. Na koncie ma realizację blisko 30 projektów ze społecznościami lokalnymi, stworzenie 17 raportów i projektów 10 przestrzeni miejskich.

patronat wspierający

patronat medialny

obsługa techniczna